Sertifikavimo įstaigos „Ekoagros“ plėtros vadovė Virginija Lukšienė dalyvauja Ekologijos Lyderystės Kursuose Europoje (OLC – Organic Leadership Course in Europe). Į beveik metus laiko truksiančių kursų programą susirinko 27 klausytojai iš 21 šalies. Ekologinio ūkininkavimo lyderiai pasaulyje: ūkininkai, prekybininkai, mokslininkai, sertifikavimo įstaigų atstovai savo aktyvia veikla siekia įrodyti, jog ekologiškos produkcijos poreikis auga ir šiandien įprastinis žemės ūkis – jau praeitis.
Kursus organizuoja IFOAM Organics International padalinys Organic Academy (OA) – OLC EUROPE 2017/18. Pirmoji OLC sesija vyko Kroatijoje, Splito mieste, vėliau stovykla persikėlė į Vis salą. OA ir mokymų programos vadovas – Konradas Hauptfleishas, kuris taip pat yra ekologinio ūkio Pietų Afrikoje savininkas bei aktyvus ekologinio judėjimo dalyvis ir IFOAM OA įkūrėjas.
Dvi savaites trukusių tarptautinių Ekologijos Lyderystės Kursų metu patirtimi ir ekspertinėmis žiniomis dalijosi kviestiniai programos dėstytojai. Mokymus vedė IFOAM EU tarybos narė, atstovaujanti Kroatiją ir Dalmatia, EKO vadovė – Jelena Petrova ir Kroatijos Respublikos žemės ūkio ministerijos Nacionalinės ekologinio žemės ūkio tarybos narys dr. Darkas Znaoras.
„Pirmasis mokymų kursas labai naudingas – informatyvus ir įdomus. Iš pradžių buvo nagrinėjamas ekologinės žemdirbystės sektorius teoriniu aspektu: jo atsiradimo priežastys, vystymasis bei plėtra pasaulyje. Didelis dėmesys skiriamas ekologijos užterštumo sistemoms, ekologinės vertės grandinės elementams. Mokymų metu akcentuotos temos, skirtos stiprinti gebėjimą plėtoti ir remti ekologinę žemdirbystę bei prekybą. Vėliau buvo analizuojamos vietinės ir pasaulinės rėmimo struktūros, kurios suteiktų galimybę užtikrinti ilgalaikę, tvarią ekologinio žemės ūkio sektoriaus plėtrą“, – įspūdžiais iš mokymų dalijosi VšĮ „Ekoagros“ plėtros vadovė Virginija Lukšienė.
Mokymų metu taip pat buvo išsamiai analizuojamos ekologinės produkcijos sertifikavimo alternatyvos, nesertifikuoto ekologinio sektoriaus apimtys. Susirinkusiems dalyviams pristatyti instrumentai, skirti įgytoms profesinėms žinioms ir įgūdžiams taikyti, efektyviam bendravimui (organizacijos viduje ir už jos ribų) palaikyti bei užmegzti strateginius kontaktus tarpsritiniam bendradarbiavimui. Įstaigos atstovė V. Lukšienė pažymi, jog kelias savaites vyko intensyvūs teoriniai ir praktiniai kursai – darbas grupėse, iniciuojamos atviros diskusijos ir atvejų analizės, dalinamasi patirtimi, lankomasi ekologiniuose ūkiuose.
Ekologijos Lyderystės Kursai ateinančius mėnesius vyks nuotoliniu būdu. Baigiamasis visų kurso dalyvių susitikimas numatytas 2018 m. vasario mėnesį Niunberge, Vokietijoje, BIOFACH 2018 parodos metu.