Neįgalumo nustatymai
Disabled

ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ SERTIFIKAVIMAS

Hero right

Pažeidimų prevencijai: kaip elgtis veiklos vykdytojui įtarus galimą neatitiktį

Leidinį „Kaip elgtis nustačius galimą Ekologinės gamybos reglamento (Reglamentas (ES) 2018/848) neatitiktį pagal 27 straipsnį arba 28 straipsnio 2 dalį?“ parengė Vokietijos ekologinio žemės ūkio mokslinių tyrimų institutas (FiBL). Vertimu į lietuvių kalbą pasirūpino VšĮ „Ekoagros“.

Ekologinės gamybos reglamente (ES) 2018/848 išsamiai nurodomos veiklos vykdytojo pareigos ir veiksmai įtarus neatitiktį.

Reglamento 27 straipsnyje aprašomas visų rūšių galimų pažeidimų nagrinėjimas. O 28 straipsnio 2 dalyje daugiausia dėmesio skiriama neleistinų produktų ir medžiagų buvimui.

Veiklos vykdytojai įtarę, kad produktas neatitinka Ekologinės gamybos reglamento, turi atlikti tyrimą ir nuspręsti, ar įtarimą galima pagrįsti.

Jei įtarimas pagrindžiamas arba jei jo negalima pašalinti, veiklos vykdytojas turi informuoti  kompetentingą instituciją (Lietuvoje tai Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministeriją) arba prireikus – kontrolės instituciją (Lietuvoje – VšĮ „Ekoagros“) ir visapusiškai su jomis bendradarbiauti tikrinant ir nustatant įtariamos neatitikties priežastis.

Šis leidinys suskirstytas į dvi dalis. I dalyje aptariamos teisinės nuostatos ir jų aiškinimas, aprašoma galima patikrinimų seka ir pranešimo pateikimo kontrolės institucijai ir pirkėjui tvarka. II dalyje pateikiami nurodymai, kaip elgtis, jei kyla įtarimų dėl neatitikties.

Leidėjas ir autoriai pabrėžia, kad leidinyje pateikiamas tik situacijos aiškinimas ir jis skirtas padėti suprasti reikalavimus, praktiškai juos įgyvendinti.

FIBL_kokybės_vadovas_Kaip_elgtis_nustačius_galimą_neatitiktį.pdf

„Ekoagros“ informacija