Kviečiame naudotis konferencijos „EKOlink 2024“ medžiaga
Galbūt nespėjote, nesudalyvavote? Ar dalyvavote, bet ne visus pranešimus galėjote išklausyti? Arba norite kurią nors temą plačiau panagrinėti?
VISUS konferencijoje „EKOlink. Renkuosi ekologišką – keičiu save, keičiu pasaulį“ skaitytus pranešimus rasite www.ekoagros.lt skiltyje „Šviečiamoji informacija ir medžiaga“.
Pranešimus konferencijoje skaitė 11 pranešėjų – ekologijos puoselėtojai, entuziastai, ekspertai ir profesionalai iš Lietuvos bei užsienio. Dar kartą trumpai peržvelgiame, apie ką jie buvo.
- Šiuolaikinis besaikiškumas. „Amžinas plastikinio maišelio klausimas“. Pasaulis gali sušilti 3,2 laipsniais. Klimato kaita – ne natūrali gamtos problema, o žmonių veiklos pasekmė. Permąstyti vertybes ir veiksmus savo pranešimu kvietė klimatologas, tvarumo edukatorius, Europos klimato pakto ambasadorius SILVESTRAS DIKČIUS.
- Ekologiniuose ūkiuose vidutiniškai 30 proc. didesnė biologinė įvairovė. Dirvožemio erozija yra per 20 proc. mažesnė. Daugiau tyrimais nustatytų faktų apie ekologinį ūkininkavimą – tarptautinės organizacijos „IFOAM Organics Europe“ atstovės HANNOS WINKLER pranešime.
- Dar daugiau mokslinių tyrimų duomenų – JAV Rodale instituto atstovo dr. ANDREW SMITH pranešime.
- Taigi koks yra tas ekologiškas maistas? Kas kitaip daroma ekologiniame ūkyje? Atsakymai – sertifikavimo įstaigos „Ekoagros“ kokybės vadovo TOMO DEMIKIO pranešime.
- Kaip veikia ekologiško maisto sertifikavimo ir gamybos kontrolės sistema? Ir kam to reikia? Apie tai – „Ekoagros“ direktorės VIRGINIJOS LUKŠIENĖS pranešimas.
- O kiek ūkininkui kainuoja (ne tik pinigine išraiška, bet ir pastangų, laiko atžvilgiu) ekologiškumo ženklelis ant jo užauginto ar pagaminto produkto pakuotės? Pranešime atskleidžia ūkininkas ekologas MINDAUGAS PETKEVIČIUS.
- Ekologiškais produktais darželyje maitinami vaikai? Misija yra įmanoma. Apie tai – Kauno vaikų darželio „Vila vilaitė“ direktorės RASOS TAMAŠAUSKAITĖS pranešimas.
- Tyrimų, nagrinėjančių ekologiškų maisto produktų įtaką sveikata, nemažėja. Ekologiškų produktų vartojimo ir sveikatos ryšys tebėra svarbi mokslinių tyrimų sritis. Apie tai, kas jau faktas, o kas dar tiriama ar ką reikia daugiau ir nuodugniau ištirti – šeimos gydytojos JURGOS DŪDIENĖS pranešimas.
- Ką ir kodėl verta rinktis valgyti, ką ir kaip verta gaminti – patarimai šefo ir knygų autoriaus EVALDO ŽALIUKO pranešime.
- Ką daro ji pati ir ką galime kiekvienas, asmeniniai įkvėpimo šaltiniai, kaip ieškoti gerų emocijų ir gyvenimo džiaugsmo, kaip pradėti ką nors keisti savo gyvenime – žurnalistės, laidų vedėjos ir knygų autorės BEATOS NICHOLSON pranešimas.
- Ir užsienio šalių patirtis: Danija garsėja kaip šalis, kur vartojama itin daug ekologiškų produktų. Ir ne tik namuose, bet ir viešajame maitinime. Apie tai – Danijos asociacijos „Organic Denmark“ atstovo MADS SEJERSEN VINTHER pranešimas.