Neįgalumo nustatymai
Disabled

ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ SERTIFIKAVIMAS

Hero right

Spauda apie mus: ekologiškai mąstančių ūkininkų ratas plečiasi

„Tikras darbymetis „Ką pasėsi... 2018“ ir VšĮ „Ekoagros“ specialistams. Į jų stendą nuo pat parodos atidarymo plūdo ir esami, ir būsimi pareiškėjai, besidomintys ekologinės gamybos ir nacionalinės kokybės produktų sertifikavimo tvarka, domėjosi šiųmečiais taisyklių pakeitimais. „Ekoagros“ plėtros vadovė Virginija Lukšienė pastebėjo, kad ūkininkai daugiausia domėjosi ekologinės žemės dirbimo taisyklėmis ir numatomais reikalavimams ateinančiam derliaus sezonui. Deja, kol kas šių atsakymų jie nerado, mat jų rengimas užstrigo pirminėje stadijoje, tad net kol kas „Ekoagros“ nežino apie būsimus pakeitimus“, – rašoma „Ūkininko patarėjuje“.

„Ekologiškai dar neūkininkaujantiems žemdirbiams stengiamės suteikti žinių apie ekologiją, nes šiame sektoriuje žinios – pagrindas. Jie turi laiko pasvarstyti,  verta eiti į ekologiją ar ne. Bet kuriuo atveju dalyvavimas parodoje labai naudingas, nes auga ūkininkų sąmoningumas dėl žemės tausojimo, maisto kokybės. Džiaugiamės, kad mūsų pastangos kalbėti, aiškinti apie ekologinės žemdirbystės principus duoda rezultatus“, – neabejojo „Ekoagros“ specialistė.

Nors nauji ūkiai, žengiantys į ekologiją, nebegali pretenduoti į ekologines išmokas, V. Lukšienė pastebėjo, kad Lietuvoje ekologinių ūkių plotas nemažėja, vadinasi, stambėja jau šiame sektoriuje kojas apšilę ūkiai.

„Norime ūkininkams pristatyti dabar veikiančias ekologines programas. Taip pat norime ūkininkus paskatinti plėsti savo galimybes konkurencinėje aplinkoje teikiant savo žaliavą ar produkciją užsieniui. Mes galime vykdyti patikras pagal daugybę privačių standartų, jie visi eksponuojami mūsų stende“, – apie parodai iškeltus tikslus kalbėjo „Ekoagros“ plėtros vadovė V. Lukšienė.

Straipsnis iš „Ūkininko patarėjo“, 2018 m. kovo 24 d. Nr. 34 (3742)

ŪP nuotrauka